Menu

Etkinlikler

Vapur Donatanları ve Acenteleri Derneği 2012 – 2014 dönemi 31. Yönetim Kurulu Toplantısını MSC PREZIOSA gemisinde yaptı…


Derneğimizin dönemin 31 nci Yönetim Kurulu Toplantısı 16 Nisan 2014 Çarşamba günü, her Çarşamba günü Salıpazarı Limanına uğrak yapan MSC gemilerinden biri ve en yenisi olan MSC PREZIOSA Gemisinde yapıldı.


Her zamanki toplantı saati olan 11:00 de toplanan Yönetim Kurulu Başkan ve Üyeleri, limana ve gemiye giriş kayıtlarını yaptırdıktan sonra Boğazı ve Haydarpaşa Limanını karşısına alan bir masada gündem maddelerini görüşmeye başladı.
Gündem maddelerinden biri olan Salıpazarı Liman Sahasının özelleştirilmesinden sonra yaşanan değişiklikler ve Kruvaziyer Turizmine etkisi ile Derneğimizin bu konudaki aktivitesi de yerinde yapılan gözlemlerle ve gemi kaptanı Capt Ferdinando Ponti’ nin ifadeleri ile yerinde görüşüldü.

Bugün, 333 metre boyu 4.500 yolcu ve 1.500 mürettebat kapasitesi ile Avrupa’ nın en büyük yolcu gemisi olan MSC PREZIOSA gemisinin İzmir ve İstanbul limanlarına da uğrak yapması Ülkemiz deniz turizmine büyük katkı sağlamaktadır.
 


Toplantı sonrası Capt Ferdinando Ponti’ nin davetlisi olarak muhteşem kaptan masasında yenen leziz yemek ve samimi sohbet, güne ayrı bir anlam kattı.Derneğimizi ve tüm üyelerini tanıtan 111. Yıl kitabımız Kaptana hediye edilmiş ve MSC PREZIOSA Gemisi plaketi de Dernek Başkanımız Sayın Recep Düzgit’ e sunulmuştur.
Çekilen hatıra fotoğrafları ile Derneğimizin tarih sayfalarına bir not daha düşülmüştür. 16 Nisan 2014