Menu

Etkinlikler

VAPUR DONATANLARI VE ACENTELERİ DERNEĞİ 111. KURULUŞ YILINI GÖRKEMLİ BİR BALO İLE KUTLADI..

Vapur Donatanları ve Acenteleri Derneği, kuruluşunun 111. Yılını, Swiss Otel’ de düzenlediği ve denizcilik camiasından çok sayıda davetli ve üyelerinin katıldığı muhteşem bir balo ile kutladı..


Saat 19:30 dan itibaren müzik eşliğinde karşılanan davetliler önce kokteyl salonunda birbirlerine merhaba dedikten sonra Fuji Balo salonundaki yemekte bir arada oldular..

Gecenin açılış konuşmasını Derneğin Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Recep Düzgit yaptı. Sayın Düzgit konuşmasına “Sevgili Dostlarım, Meslektaşlarım, Deniz Ticaret Odamızın Saygıdeğer Temsilcileri, Hanımefendiler, Beyefendiler.. Göz bebeğimiz Vapur Donatanları ve Acenteleri Derneğinin 111. Yıl davetine hoş geldiniz”  sözleri ile başladı ve Derneğin üyelerini kucaklamasından bahis ile özellikle son on yılda Yönetim Kurulu Üyelerinin inatçı talepleri ve Deniz Ticaret Odasının çok değerli katkıları sayesinde sahip olunan mekanında Derneğin asırlık geçmişinden aldığı güç ile geleceğine güvenle baktığını belirtti..

Sayın Recep Düzgit ayrıca bu gece için hazırlanan iki kitabın da tanıtımını yaprak; birinci kitabın “Vapur Donatanları ve Acenteleri Derneği 111. Yıl Kitabı”, ikincisinin ise Deniz Ticaret Odasının Kültür Eserleri Serisinin sonuncusu olan “Vapur Donatanları ve Acenteleri Tarihi” isimli kitap olduğunu belirterek bu kitabın şu anda davetliler arasında bulunan yazarı Sayın Osman Öndeş tarafından imzalı olarak davetlilere dağıtımının yapılacağını ifade etti..

Sayın Düzgit konuşmasını uzun tutmayacağını da belirterek; “Bu gece uzun konuşmaların, protokollerin gecesi değil, birbirimiz ile samimi ortamda hasret giderebileceğimiz ve birazdan sevgili Behzat Gerçeker yönetiminde ENBE Orkestrası ile hafızalarda yer alacak bir gece yaşayalım istedik hep beraber” sözleriyle konuşmasına son verdi.

Sunuculuğunu Esra Sönmezer’ in yaptığı gecede bilahare Sayın Metin Kalkavan bir konuşma yaparak Derneğin Odanın temellerini atan kuruluş olduğunu belirtti ve gemi acentelerinin ülke ekonomisindeki rolünü anlattı. 

Bilahare Sayın Metin Kalkavan’ a Dernek Başkanı Sayın Düzgit tarafından Vapur Donatanları ve Acenteleri Tarihi isimli kitabın basımını gerçekleştirmek suretiyle gemi acenteliği mesleğine ait kültürel ve tarihi bir boşluğu doldurmuş olmalarından dolayı İMEAK Deniz Ticaret Odası adına plaket sunuldu.

Derneğin tanıtımının yapıldığı film gösterimi ise seyredenleri geçmişe götürerek adeta büyüledi..
(Söz konusu filme sağ taraftaki "Derneğimiz Tanıtım Filmi" ikonundan ulaşabilirsiniz)

Sayın Recep Düzgit’ in de sözlerinde belirttiği üzere gece, ENBE Orkestrasının doyulmaz müziği ile dans edilerek devam etti, saat 23:00 de ise Derneğin 111. Yıl pastası, Onursal Başkan Sayın Metin Leblebicioğlu’ nun yaptığı bir konuşmanın ardından bir önceki Başkan Sayın Ruhi Duman ve Başkan Sayın Recep Düzgit ile Yönetim Kurulu Üyelerinin katılımı ile kesildi.

Sabahın ilk saatlerine kadar devam eden müzik eşliğinde samimi bir ortamda dans edilerek eğlenildi ve gerek katılımcıların şıklığı gerek ortamın görkemi ile uzun süre hafızalardan silinmeyecek bir gece yaşandı..     111. Kuruluş Yılı Derneğimize kutlu olsun… Nice başarılı yıllara… 

Sayın Recep Düzgit’ in konuşma metninin tamamını görmek için tıklayınız.
Sayın Metin Leblebicioğlu’ nun konuşma metninin tamamını görmek için tıklayınız.
Geceye ait fotoğrafları izlemek için tıklayınız.