Menu

Etkinlikler

KIYI EMNİYETİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ VE LİMAN BAŞKANLIĞI ZİYARETLERİ


Yönetim Kurulu Başkan ve Üyeleri, 15.9.2014 sabahı saat 11:00 de, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü’ne yeni atanan Sayın Yaşar Duran AYTAŞ ile bilahare saat 12:00 de Liman Başkanlığı görevine yeni atanan Sayın Muhammet ERDOĞAN’a nezaket ziyaretinde bulunmuştur.
 
Başkanımız Sayın Recep DÜZGİT tarafından Yönetim Kurulumuz ve Üyelerimiz adına Sayın AYTAŞ’a yeni görevinin hayırlı olması dilekleri sunularak başlayan toplantı da sektörümüz ile ilgili genel konular hakkında görüşmeler yapılmıştır.
 
Salıpazarı Limanında gerek Doğuş Grubuna ait liman işletmecisi gerekse Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü tarafından uygulanmakta olan “çift palamar” uygulamasının, Deniz ve İçsular Düzenleme Genel Müdürlüğü’ nün talimat yazısı ile çözümlenmiş olmasının yarattığı memnuniyet ile TCDD Haydarpaşa Limanında römorkör uygulamaları ile ilgili üyelerimizin sıkıntıları dile getirilmiş ve ayrıca üyelerimiz tarafından Derneğimize iletilmiş olan diğer hususlar da kendilerine iletilmiştir.
 
Büyük bir samimiyet içinde geçen toplantı, ileriye yönelik çalışmalarda birlik içinde olmak dilekleriyle son bulmuştur.
 
Saat 12:00 de Liman Başkanlığı görevine yeni atanan Sayın Muhammet ERDOĞAN ziyaret edilmiştir. Yeni görevin hayırlı olması dilekleri sunulduktan sonra genel olarak sektör konuları gözden geçirilmiş ve ileriye yönelik tüm çalışmalarda birlik ve beraberlik içinde olunması dileklerinde bulunulmuştur.
 
Ayrıca üyelerimizi daha öncelikle haberdar edebilmek açısından boğazlarda yapılan çalışmalar veya etkinlikler dolayısı ile gerçekleşen trafiğin kapatılması ile ilgili bilgi yazılarının Derneğimize doğrudan gönderilmesi talep edilmiştir. Talebimiz haklı görülmüş ve gerekli talimatın verileceği ifade edilmiştir.
 
Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü’ nde olduğu gibi samimiyetle geçen toplantı 12.45 de son bulmuştur.