Menu

Etkinlikler

Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü Ziyareti

Derneğimiz Yönetim Kurulu 19.12.2013 Perşembe günü saat 14:30 da Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürü Sayın Hüsem Hatipoğlu’ nu makamında ziyaret etmiştir.

Ziyarete; Yönetim Kurulu Başkanımız Sn Recep Düzgit ile birlikte Sn Kenan Türkantos, Sn Muhammet Ali Şeyda ve Dernek Müdiremiz Sn Neslihan Başarslan  katılmıştır.

Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü olarak da; Sn Hüsem Hatipoğlu ile birlikte Genel Müdür Yardımcısı Sn Doğan Demirel ve Türk Boğazları ve Sağlık Denetimleri Daire Başkanı Sn Rıza Çubukçu katılmışlardır.

Sn Hüsem Hatipoğlu’ na yeni atanmasından dolayı hayırlı olsun dilekleri sunularak Derneğimizin geçmişi ve Sahil Sağlık Müdürlüğü ile müşterek yapılan çalışmalar hakkında bilgi verilmiştir.

Sn Hatipoğlu, konusuna ve denizciliğe hakim olarak; Zeytinburnu’ nda 24 saat çalışma esasına geçtikleri bilgisini vermiş, sektörün sıkıntılarını bilmek istediğini ve bu sıkıntıların müştereken çözümlenmesi gerektiğini belirtmiştir.

Son zamanlarda Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü ekiplerinin denetimleri ve bu denetimler sırasında haksız olarak kesilen para cezaları da gündeme getirilmiş ve bu konuda Derneğimizin hazırlamış olduğu yazı da teslim edilmiştir. Konu hakkında geniş bilgi verilerek bu tür cezaların kesilmesine devam edilmesi halinde oluşacak olumsuzluklar dile getirilmiştir.

Sağlık denetimlerinin Kabahatler Kanunu’ na dayandırılmasının, Kanunun ilk çıktığı yıllarda gerek Derneğimiz gerekse İMEAK Deniz Ticaret Odası tarafından tepki ile karşılandığı ve taleplerimizin yazılı olarak kurumlarına iletildiği dile getirilmiş ve bu görüşümüzün bugün de geçerli olduğu belirtilmiştir.

Ziyaretimizden son derece memnun olduklarını belirten ve birbiri ile iç içe çalışmak durumunda olan kurumların birbirlerini tanımalarının önem taşıdığını ifade eden Sn H.Hatipoğlu, her zaman müşterek çalışmaya hazır olduklarını da ayrıca belirtmiştir.

İyi niyet dilekleri ile toplantıya saat 16:00 da son verilmiştir.