Menu

Duyurular


Gemi Acenteliği Yetkili Personel Eğitim Duyurusu Hk.

SİRKÜLER NO: 6.13 / 539-391 =  03/09/2012

 

İlgi: İMEAK DTO’dan alınan, 03/09/2012 tarih ve  3383-444 /2012 sayılı yazısı.

 

İlgi yazı ile;

 

Gemi Acenteliği Yetkili Personel Eğitimi, 24-28 Eylül 2012 tarihleri arasında Vapur Donatanları ve Acenteleri Derneği Binası’nda (Kılıç Ali Paşa Mah. İlyas Çelebi Sok.No:23 Cihangir-Beyoğlu/İSTANBUL) yapılacak olup, eğitim kontenjanı 65 kişi ile sınırlıdır. Katılımcı listesi, başvuru sırasına göre belirlenecek, gemi acente firmasında çalışmayanların başvuruları yer durumuna göre değerlendirilecektir.

 

  1. Eğitime ; en az lise mezunu, yetkili gemi acente firmasında çalışan ve gemi acente personeli kimlik kartı olmayan kişiler katılabilecektir.

 

  1. Eğitim ; Vapur Donatanları ve Acenteleri Derneği Binası’nda (http://www.vda.org.tr/İletişim/tabid/281/Default.aspx) Pazartesi-Cuma günleri saat 10:00-16:00 arasında verilecek, sınav ; Ziya Kalkavan Denizcilik Anadolu Teknik Lisesi’nde (Ortaköy/İSTANBUL) 29 Eylül 2012 Cumartesi günü Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nca yapılacaktır.

 

 

  1. Sınav sonunda başarılı olanlar Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’na müracaat ederek “Gemi Acentesi Yetkili Personel Kimlik Kartı” talebinde bulunacaklardır.

 

  1. Gemi Acenteleri Eğitim Yönergesi gereğince, eğitim seminerlerine devam mecburi olduğundan devamsızlığı bir günü aşan adaylar sınava giremeyecektir.

 

 

  1. Odamızca, katılımcılarından herhangi bir eğitim ücreti alınmayacak, eğitim sırasında katılımcılara “Gemi Acenteliği Eğitim Kitabı”  ve “Soru Bankası” dağıtılacaktır.

 

  1. Eğitime katılmak isteyen eğitim niteliklerine haiz kişilerin başvurularını ekte yer alan firma antetli dilekçe, öğrenim durumunu gösteren belge fotokopisi, (en az lise diploma fotokopisi) ve nüfus cüzdan fotokopisi ile birlikte en geç 21 Eylül 2012 Cuma günü mesai bitimine kadar Odamızın 0.212.293 79 35 nolu faksına ya da fatmanur.nomer@denizticaretodasi.org e-mail adresinde göndermeleri,”                                                                                            

 

Bildirilmektedir.

 

Sayın Üyelerimizin bilgilerini rica ederiz.

 

 

Saygılarımızla,

Vapur Donatanları ve Acenteleri Derneği

 

 

 

Emin Eminoğlu

Genel Sekreter

 

 

 

EK : Firma Antetli Kağıdına Yazılacak

        Dilekçe Örneği

 

Dağıtım: Tüm üyelerimiz