Menu

Duyurular


Kocaeli Liman Başkanlığı - Yeni İnternet Sitesi

SİRKÜLER NO: 22.5 / 432-342 = 24/05/2017

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Kocaeli Liman Başkanlığı’ndan alınan 23.05.2017 tarih ve 36935900-710.01-E.838 sayılı yazısında;

 

“Liman Başkanlığımızın internet adresi http://www.kocaeliliman.gov.tr/olarak değiştirilmiş olup an itibariyle yapılacak tüm manşet, haber, yeni kanun, yönetmelik-yönerge vb. mevzuat yayımları veya değişiklikleri bu site üzerinden takip edilecek ve liman tesislerine gelen gemilerin bildirimlerine ait girişler ayrıca bu site üzerinden yapılacaktır.

 

Liman tesisleri gelen gemi bildirimlerinin elektronik ortamdaki girişleri ile ilgili olarak;

 

·         Gelen gemilere ait bildirimler 01.06.2017 tarihinden itibaren yapılacaktır.

 

·         Liman tesisi gemi bildirimi için öncelikle "http://www.kocaeliliman.gov.tr/gemi_giris_login.aspx" web adresinden kendisine ait kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapacak ve giriş yaptıktan sonra yönlendirilen sayfada yer alan formu ayrıntılı olarak dolduracaktır.

 

·         Liman Tesisleri sisteme girebilmek için gerekli olan kullanıcı adı ve şifrelerinin bulunduğu zarfı bir dilekçe ile Liman Başkanlığımızdan elden teslim alacaklardır. Söz konusu dilekçede gemi girişinden sorumlu olan iki personelin isim, soyisim ve iletişim bilgileri yer alacaktır. (Kullanıcı adı ve şifre zarflarını daha önce almış olan liman tesisleri dilekçelerinde sadece sorumlu personelin bildirimini yapacaktır.)

 

·         Girilen gemilere ait bilgilerde herhangi bir değişiklik olduğunda, liman tesisi değişiklik olan bilgileri en kısa zamanda güncelleyecektir.

 

·         Liman Tesisi sistem ile ilgili herhangi bir sorun yaşaması durumunda Liman Başkanlığı ile irtibata geçecektir.

 

Yukarıdaki hususları yerine getirmeyen ve/veya aksatan liman tesisleri ile ilgili olarak Limanlar Yönetmeliği kapsamında İdari işlem yapılacaktır.”

 

Denilmektedir.

 

Sayın Üyelerimizin bilgilerini rica ederiz.

 

 

                                                                                                        Saygılarımızla,

                                                                                    Vapur Donatanları ve Acenteleri Derneği

 

 

                                                                                                        Emin EMİNOĞLU

                                                                                                         Genel Sekreter


Ek: İlgi Yazı

 

Dağıtım: Tüm üyelerimiz