Menu

Duyurular


5. Türkmenistan Uluslararası Yatırım Forumu

SİRKÜLER NO: 12.3  / 044-042 = 16/01/2013

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinden alınan, 16/01/2013 tarihli “5. Türkmenistan Uluslar arası Yatırım Forumu” konulu e-posta mesajında;

 

“Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül ve Türkmenistan Devlet Başkanı Sayın Gurbanguli Berdimuhamedov’un himayelerinde, TOBB ve DEİK/Türk–Türkmen İş Konseyi ev sahipliğinde ve Türkmenistan Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğinde, 5. Türkmenistan Uluslararası Yatırım Forumu, 5–6 Mart 2013 tarihlerinde, İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecektir.

 

Foruma, Türkmenistan Bakanlar Kurulu Başkan Yardımcısı Sayın Hocamuhammed Muhammedov Başkanlığında, Türkmenistan İnşaat Bakanlığı, Türkmenistan Petrol ve Doğalgaz ve Mineral Kaynaklar Bakanlığı, Türkmenistan Tekstil Sanayi Bakanlığı, Türkmenistan Ekonomi ve Kalkınma Bakanlığı, Türkmenistan Enerji Bakanlığı, Türkmenistan Sağlık ve İlaç Sanayi Bakanlığı, Türkmenistan Ulaştırma Bakanlığı, Türkmenistan Tarım Bakanlığı, Türkmenistan Devlet Turizm Komitesi, Türkmenistan Sanayici ve Girişimciler Birliği, Türkmenistan Merkez Bankası, Türkmengaz, Türkmenpetrol, Türkmenkimya gibi önemli kamu kurum ve kuruluşlarının üst düzey yöneticileri ile uluslararası yabancı bürokrat ve firma temsilcilerinin katılımları beklenmektedir.

 

Taslak program ve Türkmenistan katılımcı listesi bilahare katılım teyidi verenlere iletilecek olup, toplantının katılım ücreti 300 TL’dir. Forum sırasında firmalarımızın ürün ve hizmetlerini sergileyebilmeleri için stant alanları oluşturulacaktır. Stant almayı düşünenlerin Türk – Türkmen İş Konseyi ile iletişime geçmesi gerekmektedir. Türkmenistan Yatırım Forumu Sponsorluk Paketi, Başvuru Formu ve detaylı bilgi TOBB ana web sayfasında (www.tobb.org.tr) yer alan “Hizmetler/Uluslararası İş İmkânları”  başlığı altındaki “Yurt İçi Etkinlikler” bölümünde yer almaktadır.

 

Türkmenistan’ın en prestijli uluslararası etkinliği olan Türkmenistan Yatırım Forumu’na katılmayı, ürünlerini sergilemeyi ya da sponsor olmayı düşünenlerin başvuru formunu eksiksiz doldurarak en geç 25 Şubat 2013 mesai bitimine kadar DEİK’e (Adem Kula, T: 0212 339 50 83, F: 0212 270 37 84, E-posta: akula@deik.org.tr ) iletmeleri gerekmektedir. ”

 

Denilmektedir.

 

Sayın Üyelerimizin bilgilerini rica ederiz.

 

 

Saygılarımızla,

Vapur Donatanları ve Acenteleri Derneği

 

 

 

Emin Eminoğlu

Genel Sekreter

 

 

Dağıtım: Tüm üyelerimiz