Menu

Duyurular


“Ekonomi Forumu”, “Sektörel Seminerler” ve “İkili Görüşmeler” Hk.

SİRKÜLER NO: 12.2 / 0238-174 =  10/04/2012

 

İlgi: İtalyan Dış Ticaret ve Tanıtım Ajansı İtalya Başkonsolosluğu Ticari İlişkileri Geliştirme Bölümünden alınan, 05/04/2012 tarih ve 114-FP sayılı yazısında;

 

“İtalyan Ekonomik Gelişmeler Bakanlığı, İtalyan Dışişleri Bakanlığı işbirliği ile 2-3 Mayıs 2012 tarihilerinde İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre Sergi Sarayı’nda ‘'Ekonomi Forumu" “Sektörel Seminerler* ve “ikili Görüşmeler" düzenleyecektir.

 

Organizasyon ortakları, ICE-İtalyan Dış Ticaret ve Tanıtım Ajansı İtalya Başkonsolosluğu Ticari İlişkileri Geliştirme Bölümü, CGNFINDUSTRIA (İtalyan Sanayicileri Konfederasyonu), ABI (İtalyan Bankalar Birliği), UNIONCAMERE (İtalyan Odalar Birliği), RETE IMPRESE ITALIA (İtalyan Esnaf ve Zanaatkarlar Birliği) ve Türkiye’den T.C. Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı (ISPAT-TYDTA),TOBB, DEİK, TÜSİAD, MÜSİAD, TESK’dir.

 

2 Mayıs 2012 tarihinde Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre Sergi Sarayı Marmara Salonu'nda saat 10.00-12.00 saatleri arasında ‘‘Ekonomi Forumu" düzenlenecektir.

 

Saat 14.30’dan itibaren Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı Marmara Salonu'nda FEDERMACCHINE (İtalyan Makine Sanayicileri Federasyonu), Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı Dolmabahçe C Salonu'nda ANIE (İtalyan Elektroteknik ve Elektronik Sanayicileri Demeği) katılımı ile sektörel seminerler organize edilecektir.

 

Etkinliğin amacı sanayi makinaları ve enerji/yenilenebilir enerji sektörlerinde faaliyet gösteren İtalyan ve Türk firmalarını bir araya getirmek, yeni işbirliği imkanları sağlamak ve geliştirmektir. Bu amaçla 3 Mayıs 2012 tarihinde ise İtalyan Sanayicileri ile Türk işadamları arasında ikili görüşmeler organize edilecektir. İkili görüşmelere katılan İtalyan firmaların detaylı listesini ve sektörleri ile ilgili bilgilere www.iceistanbul.com adresinden ulaşabilirsiniz.

 

2-3 Mayıs’ta yapılacak olan etkinliklerimize katılım ücretsiz olup simultane tercümanlık hizmeti ve 3 Mayıs ikili görüşmeler esnasında da tercümanlar hazır bulunacaktır.

 

Yukarıda bahsedilen konular ile ilgili ilişikte gönderdiğimiz etkinlik programımızdan bilgi edinebilirsiniz ve katılım taleplerini göndermiş olan İtalyan firma bilgilerine http://www.iceistanbul.com/2012/2012forumecono_firmlist.htm

ve başvuru formuna http://www.iceistanbul.com/2012/2012forumecono_form.htm  adresinden ulaşabilirsiniz.

 

Etkinliğe son katılım tarihi 16 Nisan 2012 olup, katılım formunuzu doldurup bize gönderen birliğinize kayıtlı şirketler programa dahil edileceklerdir.”

 

Denilmekte olup, ilgi yazı ekte sunulmaktadır.

 

Sayın Üyelerimizin bilgilerini rica ederiz.

 

 

Saygılarımızla,

Vapur Donatanları ve Acenteleri Derneği

 

 

 

Recep Düzgit

Genel Sekreter

 

Ek 1 : İlgi yazı

 

 

Dağıtım: Tüm üyelerimiz