Menu

Etkinlikler

BAKANLIK ZİYARETLERİ


Ticaret Bakanlığı Ziyaretleri

Derneğimizin Yönetim Kurulu Başkanı ve Üyeleri 13 Şubat 2019 Çarşamba günü Ticaret Bakanı Sayın Ruhsar PEKCAN’ı, Ticaret Bakan Yardımcısı Sayın Sezai UÇARMAK’ı ve Gümrükler Genel Müdürü Sayın Mustafa GÜMÜŞ‘ü Makamlarında ziyaret etmiştir.


Ziyaretlerde,  Gemi Acentelik Hizmetlerinin Döviz Kazandırıcı Faaliyetler Arasında Yer Alması, Özet Beyanda Noksanlık ve Fazlalıklar, Liman Tek Pencere Sistemi’nin Uygulanmasında Yaşanan Sıkıntılar, Denizyolu ile Taşımalara İlişkin Basitleştirilmiş Usul, ÖTV ve Cezaları, Varış Öncesi İthalat ve Bakanlık-Sektörel İstişare Toplantıları hakkında bilgi sunulmuş ve değerlendirmeler yapılmıştır.


Ziyarete; Sayın Recep DÜZGİT, Sayın Kenan TÜRKANTOS, Sayın Henryk DROWNIAK, Sayın Şükriye VARDAR ve Dernek Müdürü Bekir ODABAŞI iştirak etmiştir.

  

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Ziyareti

Derneğimizin Yönetim Kurulu Başkanı ve Üyeleri 13 Şubat 2019 Çarşamba günü Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Deniz ve İçsular Düzenleme Genel Müdür Yardımcısı Sayın Taner KESKİN’i makamında ziyaret etmiştir. Denizcilik sektörünün genel sorunları ile birlikte Gemi Acenteleri Yönetmeliği ile ilgili olarak yapılan değerlendirmeler ziyaretin konusunu oluşturmuştur.


Ziyarete; Sayın Recep DÜZGİT, Sayın Kenan TÜRKANTOS, Sayın Henryk DROWNIAK, Sayın Şükriye VARDAR ve Dernek Müdürü Bekir ODABAŞI iştirak etmiştir.  • BAKANLIK ZİYARETLERİ 1BAKANLIK ZİYARETLERİ 2BAKANLIK ZİYARETLERİ 3BAKANLIK ZİYARETLERİ 4