Menu

Duyurular


PIONEERING SPIRIT – Boğaz Geçişi

SİRKÜLER NO: 13.7 / 441-348 = 26/05/2017

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı İstanbul Liman Başkanlığı’ndan alınan 26.05.2017 tarih ve 58799809-130.02.03-E.7578 sayılı yazısında;

 

“TürkAkım Projesi kapsamında Malta Bayraklı 9593505 IMO Nolu PIONEERING SPIRIT isimli 444 metre boyunda ve 124 metre genişliğindeki bora döşeme gemisi, belirlenen şartlara göre özel izinle İstanbul Boğazından Güney-Kuzey yönlü olarak geçiş yapacaktır. Geminin teknik durumu ile diğer şartlara bağlı olarak bu geçişin yapılacağı tarih ve saatler daha sonra Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü Gemi Trafik Hizmetleri tarafından duyurulacaktır. Bu geçişi esnasında İstanbul Boğazı Uluslararası deniz trafiğine çift yönlü, yerel deniz trafiği ise gemi geçişine bağlı olarak ilgili sektör bölgeleri bazında kapatılacaktır.

 

İstanbul Boğazı yerel veya uluslararası deniz trafiğine kapatıldığına dair duyurunun yapılmasından sonra; Gemi Trafik Hizmetleri, Sahil Güvenlik Komutanlığı, Deniz Polisi ve Liman Kontrol unsurlarının vereceği talimatlara kesinlikle uyulması, hiç bir suretle Özel izinle geçişi sağlanacak olan gemiye ve refakat eden diğer gemilere çaparız verilmemesi gerekmektedir.

 

Seyir, can, mal ve çevre emniyetinin sağlanması bakımından konunun denizcilere/ilgililere ve gemi kaptanlarına duyurulması hususu,”

 

Bildirilmektedir.

 

Sayın Üyelerimizin bilgilerini rica ederiz.

 

 

                                                                                                        Saygılarımızla,

                                                                                    Vapur Donatanları ve Acenteleri Derneği

 

 

                                                                                                        Emin EMİNOĞLU

                                                                                                         Genel Sekreter


Ek: İlgi Yazı

 

Dağıtım: Tüm üyelerimiz