Menu

Aylık Yazı Dizileri

Deniz Ticareti Kültür Merkezi

Değerli Üyeler,

 

Sonsuzluk Sürecinde Mekânla Bütünleşme Projesi kapsamında yaptırmış olduğumuz Dernek Binamızın 23 Haziran 2011 Perşembe günü ilk “Mekânda Buluşma” sloganıyla açılışını gerçekleştirdik.

 

Bu ilk buluşmamızda tüm üyelerimizin mutluluğunu, sevincini ve böyle bir mekâna sahip olmalarının gurunu gördük. Bu da Yönetim Kurulu olarak bizleri son derece duygulandırdı.

 

Bu Mekânla Buluşma da gördüğünüz gibi:

·         Lucien Arkas Eğitim, Seminer ve Konferans Salonu,

·         Kapt. Metin Leblebicioğlu Kütüphanesi,

·         Sektör Toplantı Odası,

·         Sanat Galerisi ve diğer mekânlarıyla birlikte

 

“Deniz Ticareti Kültür Merkezi”

 

eserini meydana getirmenin onur ve gururunu yaşadık. Bu eseri meydana getiren Vapur Donatanları ve Acenteleri Derneği’nin değerli üyeleridir. Biz Yönetim Kurulu olarak tüm üyelerimizin güvenine layık olmaya çalıştık.

 

Bu eserin meydana gelmesinde beni her zaman destekleyen ve yalnız bırakmayan Yönetim Kurulu Üyesi Arkadaşlarıma, işini-gücünü bırakarak Dernek binası işiyle ilgilenen arkadaşlarıma, Dernek Müdiresi ve çalışanlarına ve siz değerli üyelerimize, bize güveninizden, desteğinizden, katkınızdan ve mutluluğumuzu paylaşmanızdan dolayı teşekkür ederim.

 

Hiç şüphe yok ki, bundan böyle bu mekânın yaşaması için siz saygıdeğer üyelerimizin bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da eksilmeyen destek ve yardımlarınızı esirgemeyeceğinizi ümit etmekteyiz. Zira böyle bir eserin sonsuza kadar yaşaması gerektiğine inanıyoruz. Çünkü bu mekân hepimizin.

 

Bu açılış günümüze İMEAK Deniz Ticaret Odası, İzmir Deniz Nakliyecileri Derneği, Mersin Vapur Donatanları ve Acenteleri Derneği ve Kocaeli Gemi Acenteleri Derneği ile İskenderun, Mersin, İzmir, Çanakkale, Tekirdağ, Bandırma, Gemlik, İzmit, İstanbul, Ereğli, Samsun ve Trabzon’dan katılan üyelerimize, basın ve yayın kuruluşlarımıza, çiçek gönderen, mazereti nedeniyle gelemeyen ve mesaj gönderen dostlarımıza, bu mutluluğu bizimle paylaşmalarından dolayı, Yönetim Kurulu Üyesi arkadaşlarım adına

 

Teşekkür

 

ederim.

 

 

Ruhi Duman

16.04.2004 - 31.05.2012 Dönemi
Vapur Donatanları ve Acenteleri Derneği

       Yönetim Kurulu Başkanı