Menu

Etkinlikler

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı İstanbul Bölge Müdürlüğü Ziyareti


Derneğimiz Yönetim Kurulu16.12.2013 Pazartesi günü saat 14:00 de Gümrük ve Ticaret Bakanlığı İstanbul Bölge Müdürü Sayın Nevzat Er’i makamında ziyaret etmiştir.

Ziyarete;Yönetim Kurulu Başkanımız Sn Recep Düzgit ile birlikte Sn Kenan Türkantos,Sn Murat Denizeri veSn Muhammet Ali Şeyda ileDernek Müdiremiz Sn Neslihan Başarslan katılmıştır.

Sn Nevzat Er’ e Bölge Müdürlüğü’ne yeni atanmasından dolayı hayırlı olsun dilekleri sunularak Derneğimizin geçmişi ve özellikle Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ile yürüttüğü müşterek çalışmalar hakkında bilgi verilmiştir. Bu vesile ile Bakanlıkla yapılan çalışmaları içeren dosyanın güncel hali de kendilerine takdim edilmiştir.

Bilahare bir önceki Genel Müdür (Sn Tevfik Usta) ile takip etmekte olduğumuz iki konu hakkında bilgi verilmek ve yazılarımızın kopyaları takdim edilmek suretiyle takibimizin devamı sağlanmıştır
.
Ambarlı Limanında İkinci İskele Olarak gelen yüklerde gözetim memuru onayının aranması ve yine bu limandan yapılan transit aktarmalarda yaşanan sorunları içeren bu konularımızda Sn Nevzat Er büyük bir titizlik göstermiştir.

Ayrıca,  Türk ve Yabancı Bayraklı gemilerden onarım veya servis yapmak üzere alınan malzemelerin giriş-çıkış işlemlerinin kolaylaştırılması hakkında 21.11.2013 tarihli yönetmelik değişikliğinin, sektörümüzün Deniz Ticaret Oda’ mız vasıtası ile talep ettiği ihtiyaçları karşıladığı hakkında da olumlu görüşlerini iletmiş olması memnuniyetle karşılanmıştır.

Karşılıklı iyi niyet ve işbirliği içinde sektörümüzün sorunlarının giderileceği güvencesi ile toplantıya saat 15:00 de son verilmiştir.