Menu

Etkinlikler

AMBARLI GÜMRÜK MÜDÜRLÜĞÜ ZİYARETİ


Derneğimiz ve üyelerimiz 28.12.2015 Pazartesi günü saat 10:30 da Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Ambarlı Gümrük Müdürü Sayın Erkan YAMAN'ı makamında ziyaret etmiştir.

Ziyarete; Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Muhammet Ali ŞEYDA, Arkas Denizcilik - Erdem ŞAHİN, CMA CGM Gemi Acenteliği - Cihan CENGİZ , Dabkovich Gemi Acenteliği - Murat ÇİÇEKSOY,  Msc Gemi Acenteliği A.Ş.-Cankut GÜLNAR, Dernek Müdür Yardımcımız Yasemin Nilay ORGUNER katılmıştır.

Sayın Muhammet Ali ŞEYDA öncelikle derneğimizin 111. yıl kitabı ve tarihi kitabı yeni yıldan dolayı güzel dilekleri sunularak takdim edilmiş ve Derneğimizin geçmişi ve özellikle Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ile yürüttüğü müşterek çalışmalar hakkında bilgi verimiştir.
 
Ayrıca, Ambarlı Limanına gelen gemilerde özellikle gemi geliş, gidiş kontrollerinde yaşanan sorunlar , Gümrük ile birlikte  acenteler olarak ortak çalışmalar yaparak  ilgi sorunların nasıl giderilebileceği,
 
Özellikle Gümrük Memurlarına genişletilmiş bir şekilde Gemi Acenteliği hakkında eğitim verilmesi,
 
hakkında görüşülmüştür.

Karşılıklı iyi niyet ve işbirliği içinde sektörümüzün sorunlarının giderileceği güvencesi ile toplantıya saat 11:40 da son verilmiştir.