Menu

Etkinlikler

24 NİSAN 2014 YÖNETİM KURULU BAŞKAN VE ÜYELERİMİZİN BAKANLIKLAR ZİYARETİ


Derneğimiz Yönetim Kurulu Başkanı Recep Düzgit ve Yönetim Kurulu Üyeleri Murat Denizeri, Muhammet Ali Şeyda, Savaş Ercan ile Dernek Müdiresi Neslihan Başarslan 24 Nisan 2014 tarihinde Ankara’ da muhtelif Bakanlıklarda muhtelif birimleri ziyaret etti..

İlk ziyaret yeri Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Gümrükler Genel Müdürlüğü oldu.. Yapılan görüşmelerde; gemi acentelerinin izafeten sorumlu oldukları ve Türk Ticaret Kanunu’ ndan aldıkları yetkilerin Gümrük Mevzuatına da aksettirilmesi konusunda yapılan görüşmelere yeni bir çözüm önerisi olarak ilgili birimlerin katılımı ile tüm sorunların ve detayların tartışılabileceği bir çalıştay düzenlenmesi fikri ağırlık kazandı..

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Deniz ve İç Sular Düzenleme Genel Müdürlüğü ziyaretinde ise özellikle Salıpazarı Limanının özelleştirilmesinden sonra Kruvaziyer Turizminin geleceği konu edildi..

Son durak İç İşleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü Hudut Kapıları Daire Başkanlığı oldu.  Bu dairede de, gemilere giriş çıkış izin belgelerinin düzenlenmesi ile ilgili yönetmelikten vize harçlarına ve hudut kapılarının olmadığı limanlarda gemi kontrollerinde yaşanan sıkıntılara kadar birçok konunun görüşüldüğü ve kısa sürede çözümlerin üretildiği veya yapılan görüşmelerin sonuçlarının alındığı çok verimli bir toplantı gerçekleştirildi..