Menu

Duyurular


Uluslararası Denizcilik Federasyonu'nun (ISF) Güverte Stajyerlerinin Eğitimine Yönelik Gemide Eğitim Kayıt Defteri HK.

SİRKÜLER NO: 21.2 / 0310-217 =  16/05/2012

 

İlgi: İMEAK DTO’dan alınan, 11/05/2012 tarih ve  1822-235 /2012 sayılı yazısı.

 

İlgi yazı ile;

 

Marisec Yayınları'ndan alınan 08.05.2012 tarihli yazı ve Ekine atfen;

 

Marisec Yayınları, çok yakında Güverte Stajyerlerinin Eğitimine Yönelik Gemide Eğitim Kayıt Defteri'nin güncellenmiş baskısını yayınlayacaktır.

 

Bilindiği gibi, IMO'nun (Uluslararası Denizcilik Örgütü) 1 Ocak 2012'de yürürlüğe giren Gemi Adamlarının Eğitim, Belgelendirme ve Vardiya Tutma Standartları Sözleşmesi (STCW) 2010 değişiklikleri, "bir güverte stajyerinin açık deniz hizmeti düzgün bir şekilde yapılandırılmalı ve onaylanmış bir eğitim kayıt defterine kaydedilmelidir" hükmüne amirdir.

 

ISF'in güncellenmiş olan Eğitim Kayıt Defteri, 2010 değişiklikleri kapsamında zorunlu hale gelmiş olan yeni yeterlikleri de kapsamaktadır. Bunlara, bir güverte stajyerinin eğitiminin bir parçası olarak Elektronik Harita Gösterim ve Bilgi Sisteminin (ECDIS) kullanımı, liderlik ve takım çalışması becerileri uygulaması ve deniz çevresinin korunması amacıyla proaktif önlemler dahildir.

 

ISF, zaman içinde bu defterlere büyük talep olacağını tahmin etmektedir. Güverte Stajyerlerinin Eğitimine Yönelik Gemide Eğitim Kayıt Defteri'nin yeni baskısının Mayıs 2012'de yayınlanması beklenmekte olup, defterin fiyatı 30£'dîr. Ancak 5 ya da daha fazla sipariş verilmesi durumunda defter başına fiyat 20£ olacaktır.

 

Siparişler İlişikte sunulmuş olan sipariş formu doldurularak ya da denizcilikle ilgili kitabevleriyle iletişime geçilerek verilebilmektedir.

 

Sorularınız için, Marisec Yayınları Yayın Müdürü Shantel Ryan ile +44 207 090 1481 telefon numarasından doğrudan İletişime geçilebilir.”

 

Denilmektedir.

 

Sayın Üyelerimizin bilgilerini rica ederiz.

 

 

Saygılarımızla,

Vapur Donatanları ve Acenteleri Derneği

 

 

 

Recep Düzgit

Genel Sekreter

 

Ek : İlgi yazı ve ekleri

 

 

Dağıtım: Tüm üyelerimiz